Czy dezynfekcja zmniejsza szansą zakażenia koronawirusem?
Dlaczego należy dezynfekować pomieszczenia?
Wiele organizacji, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje na istotne znaczenie dezynfekcji pomieszczeń, w tym przede wszystkim możliwie jak najczęstsze odkażanie powierzchni o szczególnym narażeniu na dotyk. Zalecenia te dotyczą nie tylko przestrzeni publicznych, ale również domów i mieszkań prywatnych.
Wirus COVID-19 jest w stanie przetrwać przez wiele godzin, a nawet dni na powierzchniach takich jak klamki, poręcze, blaty, uchwyty itd. Oczywiście długość jego życia zależy od wielu czynników (np. wilgotność, temperatura), jednak przyjąć należy, że w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, ryzyko zakażenia jest bardzo wysokie. Niezbędne jest więc podejmowanie wszelkich niezbędnych kroków mających na celu eliminację chorobotwórczych drobnoustrojów.
Skuteczność dezynfekcji pomieszczeń zależy przede wszystkim od zastosowanych metod. Najlepsze efekty uzyskać można przede wszystkim, wdrażając profesjonalne metody (opisane poniżej), które w dobie pandemii znajdują zastosowanie zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych.
Skuteczne metody dezynfekcji
Nasza firma zapewnia kilka metod dezynfekcji. Ich dobór zależy od specyfiki danego pomieszczenia, dlatego też przed wdrożeniem niezbędnych procedur zawsze przeprowadzany jest szczegółowy wywiad oraz dokonywane są oględziny. Niezbędne jest także dostosowanie godzin dezynfekcji, aby podczas realizacji czynności użytkownicy obiektu byli nieobecni.
Wykorzystujemy najskuteczniejsze obecnie metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne. Przeprowadzamy zabiegi o charakterze zapobiegającym, bieżącym i końcowym. W bardzo wielu obiektach, jak np. szpitale czy placówki oświatowo-opiekuńcze, niezbędne jest wykonywanie działań profilaktycznych w celu spełnienia niezbędnych wymogów sanitarno-higienicznych, które w czasie pandemii nabierają szczególnego znaczenia.