Dezynfekcja

Dezynfekcja

Jedną z najczęściej wykonywanych usług jest kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń w domach prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Główne zadanie podczas przeprowadzanej procedury to likwidacja drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Skuteczność dezynfekcji zależy między innymi od zastosowania poprawnie dobranych preparatów w odpowiednim stężeniu. Nasz wykwalifikowany personel posiada wszystkie kompetencje pozwalające na wybór substancji chemicznych, które skutecznie usuną niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka drobnoustroje.

Metody dezynfekcji

Kolejny czynnik wpływający na skuteczną likwidację szkodników to użycie właściwych metod dezynfekcji. Do kluczowych kwestii należą przede wszystkim odpowiednie i bardzo dokładne rozprowadzenie środków chemicznych. Rodzaj preparatów jest determinowany przez gatunek szkodników oraz środowisko ich życia. Wszystkie powyższe kwestie rozwiązuje nasza firma po przeprowadzeniu wywiadu oraz przeprowadzeniu oględzin w zainfekowanym miejscu. Firma DERPOL w swojej pracy stosuje najskuteczniejsze obecnie metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne.

Szczegółowy wywiad środowiskowy

Podczas rozmowy z Klientami staramy się ustalić, jaki rodzaj pomieszczeń ma być poddany dezynfekcji. Zabiegi wykonujemy w czasie, gdy użytkownicy obiektów są nieobecni, by nie narażać ich na bezpośredni kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi. W przypadku dezynfekcji przestrzeni, w których przygotowuje się, przechowuje lub spożywa artykuły żywnościowe, stosujemy preparaty, które dopuszczone są do użytku w obiektach z żywością.

Kiedy należy przeprowadzać dezynfekcję?

Dezynfekcję dzieli się na zapobiegawczą, bieżącą oraz końcową. Profilaktyczne działania podejmowane są co pewien okres w zależności od wymogów sanitarno-higienicznych obowiązujących w danym zakładzie. Likwidację drobnoustrojów bieżącą wykonuje się w ognisku choroby zakaźnej, a końcową po jej wygaśnięciu. W celu omówienia szczegółów zlecenia (dokładnego terminu, powierzchni i rodzaju obiektu) zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą w obrębie dezynsekcji oraz deratyzacji.