Jak przeprowadzić dezynfekcję w placówce oświatowej (szkole lub przedszkolu)?

Placówki oświatowe to miejsca, w których obowiązują bardzo rygorystyczne wymogi higieniczno-sanitarne. Czystość, porządek i sterylność muszą być traktowane priorytetowo, co nabiera szczególnego znaczenia obecnie, gdy cały świat zmaga się z pandemią. Zachowanie norm sanitarnych w żłobkach, przedszkolach i szkołach ma jeszcze większe znaczenie niż do tej pory. Profesjonalne zabiegi dezynfekcji to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie groźnych dla zdrowia wirusów i bakterii z pomieszczeń.

Dlaczego placówki edukacyjne wymagają kompleksowej dezynfekcji?

Zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny w placówkach oświaty ma bardzo istotne znaczenie nie tylko dla samych dzieci i młodzieży, ale również ich rodzin, pedagogów i innych pracowników obiektu. Utrzymanie nienagannej czystości w tym przypadku pozwala uniknąć zarówno infekcji, jak i rozprzestrzeniania się czynników chorobotwórczych. Dzieci zwykle nie przywiązują tak dużej wagi do kwestii czystości otoczenia, w jakim przebywają, dlatego też dorośli muszą odpowiedzialnie ograniczać ryzyko wszelkich zagrożeń. Konieczne jest nie tylko regularne i możliwie jak najczęstsze czyszczenie pomieszczeń wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nich przedmiotami, a także okresowe przeprowadzanie kompleksowych zabiegów dezynfekcji profesjonalnymi metodami.

Bezpieczna dezynfekcja placówek oświatowych

Profesjonalna dezynfekcja w szkołach, przedszkolach, żłobkach i innych placówkach oświatowych to jedna z usług świadczonych przez naszą firmę. Celem podejmowanych przez nas działań jest likwidacja chorobotwórczych drobnoustrojów i ich przetrwalników. Bardzo istotne w tym przypadku jest zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas realizowanych usług. Z tego też powodu w placówkach oświatowych korzystamy wyłącznie z preparatów, które są skuteczne, ale jednocześnie nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. Zabiegi wykonywane są w czasie, gdy użytkownicy obiektu są nieobecni, więc nie mają oni bezpośredniego kontaktu ze środkami dezynfekcyjnymi. Procedura dezynfekcyjna powinna być wdrażana profilaktycznie co pewien czas, w zależności od wymogów danego obiektu, jednak szczególnie ważne jest wdrożenie jej w przypadku wykrycia ogniska choroby zakaźnej w danym miejscu.

Derpol - Usługi DDD dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja