Jak wykonać dezynfekcję hali lub innego obiektu sportowego?

Dezynfekcja hal, obiektów sportowych lub rekreacyjnych jest niezbędna z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników. Ze względu na swoją specyfikę podlegają one reżimom sanitarnym, które obejmują m.in. regularną dezynfekcję zarówno powierzchni użytkowych, jak i elementów infrastruktury sportowej.

Na czym polega dezynfekcja obiektów sportowych?

Właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów sportowych, takich jak np. boiska czy hale, zobowiązani są do przeprowadzania różnych czynności mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Zaliczamy do nich m.in. regularne zabiegi dezynfekcyjne przy użyciu odpowiednich metod i środków o działaniu wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych. Podjęte działania muszą być nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i powierzchni, które podlegają dezynfekcji.

Pełna dezynfekcja hal sportowych obejmuje odkażanie wszelkich nawierzchni, w tym m.in. nawierzchni tartanowych oraz trawy syntetycznej, jak również elementów infrastrukturalnych znajdujących się na terenie obiektu sportowego, takich jak np. bramki i siatki bramkowe, kosze, słupki, drabinki, sprzęty sportowe. Zabiegami muszą być objęte również pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

W jaki sposób dezynfekujemy hale, boiska i inne obiekty sportowe?

Naszym klientom zapewniamy profesjonalne usługi z zakresu dezynfekcji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Celem podejmowanych działań jest skuteczna likwidacja drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Dobieramy preparaty o odpowiednim stężeniu adekwatnie do specyfiki pomieszczeń. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone środki, które skutecznie usuwają niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka drobnoustroje.

Bardzo ważny jest przy tym dobór właściwych metod dezynfekcji. Tego typu decyzje podejmowane są po przeprowadzeniu wywiadu i oględzin miejsca. Nasza firma w swojej pracy wykorzystuje najskuteczniejsze obecnie metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne. Zabiegi wykonywane są w czasie, gdy użytkownicy obiektu są nieobecni, aby nie narażać ich na bezpośredni kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi.

Derpol - Usługi DDD dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja