Jakie pomieszczenia muszą podlegać obowiązkowej dezynfekcji?

Dezynfekcja nie jest niczym nowym, ponieważ stosowana była jeszcze przed koronawirusem, jednak w obecnej dobie, nabrała większego znaczenia. Dezynfekcję, czyli odkażanie i czyszczenie przeprowadza się w domach, firmach i instytucjach. Polega ona na usuwaniu gniazd os i szerszeni, gazowaniu nor, kanałów i zboża, odkomarzaniu, tępieniu pluskiew, moli itp.

Dezynfekcja jest także stosowana w miejscach zgonów. Pomieszczenia muszą być odkażone i zdezynfekowane za pomocą silnych środków chemicznych, z użyciem specjalistycznego sprzętu. Takie zabiegi są niezbędne, z uwagi na wysokie zagrożenie sanitarne. Dezynfekcję przeprowadzają odpowiednio przeszkoleni pracownicy z firmy Derpol, zgodnie z określonymi procedurami.

Dezynfekcja w czasie korona wirusa

W dobie Covid-19 dezynfekcja jest bardzo ważną sprawą. Podstawą w czasie pandemii jest częste mycie rąk i stosowanie płynów dezynfekujących. To jest dziś tematem numer 1. Musimy stosować się do zaleceń, żeby uniknąć, w miarę możliwości zachorowania. Dezynfekowane są gabinety, salony, restauracje oraz inne miejsca użyteczności publicznej. Dezynfekcja stosowana jest w dużych firmach, korporacjach i biurowcach. Jeśli chodzi o zakłady to dezynfekcję powinny zlecać profesjonalnym firmom jak Derpol, które dysponują nie tylko odpowiednimi środkami, ale i specjalistycznym sprzętem, by odkażanie było skuteczne. Nawet dyrektorzy ośrodków zdrowia czy szpitali, zlecają firmom zewnętrznym przeprowadzanie dezynfekcji, ponieważ jest ona wykonana właściwie.

Przymusowa dezynfekcja

W sytuacji epidemicznej, z jaką mamy obecnie do czynienia, dezynfekowanie są mieszkania, domy, gabinety, puby, sklepy, hotele, bary, zakłady usługowe, środki komunikacji publicznej, biblioteki itp. Im większy przepływ ludzi w danym miejscu, tym jest większe ryzyko, że osoba zarażona wirusem covid-19, może się pojawić. Dezynfekcja jest przeprowadzana także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, szczególnie u osób, które przebywają na kwarantannach. Jest to jedyna metoda, która może zapiec rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa. Bardzo ważną sprawą jest przeprowadzenie czynności w pomieszczeniach biurowych. Jest kilka metod i środków, ale najważniejszy jest ich odpowiedni dobór, by była skuteczna. W końcu chodzi o bezpieczeństwo pracowników.

Metody dezynfekcji

Pracownicy zajmujący się na co dzień dezynfekcją, stosują preparaty zawierające alkohol, ponieważ pomaga on zwalczać drobnoustroje i zapewnia sterylność. Wykorzystują koncentraty, płyny, spryskiwacze oraz nasączone chusteczki. Niezwykle dokładnie przeprowadzają dezynfekcję, nie pomijając klamek, uchwytów, poręczy, włączników i innych elementów. Skuteczną metodą jest ozonowanie. Ozon jest odmianą tlenu. Odpowiednie stężenie pierwiastka likwiduje bakterie, wirusy, alergeny, grzyby, pleśń i nieprzyjemne zapachy. Kiedy ozonowanie jest przeprowadzane, pomieszczenie musi być zamknięte. Nikt nie może w nim przebywać, ponieważ stężenie ozonu jest szkodliwe zarówno dla ludzi, zwierząt jak i roślin. Gdyby ktokolwiek pozostał w pokoju czy dużej sali, mógłby się zatruć, a nawet stracić wzrok. Ozon jest dostarczany urządzeniem, w którym następuje wyładowanie elektryczne, które zamienia tlen w ozon. Jeśli chcemy przeprowadzić dezynfekcję ozonem, zwróćmy się do specjalistów, którzy wykonują tego typu zabiegi. Chodzi o zdrowie i ludzkie życie.

Derpol - Usługi DDD dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja